Якщо виникло запитання,
зв'яжіться з нами:
тел. (093) 564 78 81
Пн-Нд 10:00 - 20:00

Світло і тінь можуть зробити чудеса в тих помешканнях, які не мають ідеальних пропорцій. Наші очі легко ввести в оману, так як внутрішнє освітлення простору істотно визначає його вигляд, а також має великий вплив на те як сприймається наша кімната людьми, що в ній перебувають. Освітлення є одним з ключових функціональних аспектів, і не тільки у ванній, але і всій квартирі чи будинку, і якщо воно правильно поєднано з іншими елементами інтер'єру, то ним можна просто фантастично декорувати простір.

 

Освітлення у ванній кімнаті

Гарне освітлення інтер'єру ванної відіграє дуже важливу роль - створює настрій, надихає Вас, приховує і підкреслює найцікавіші елементи дизайну. Наприклад, якщо в інтер'єрі використаний натуральний камінь і виготовлені з нього неймовірні плитки-мозаїки або раковини - правильно підібране світло, повинно показати всю його природну красу: наповнення барвами, природні лінії, пористість поверхні та інші цікаві особливості. Камінь може бути виразно підкреслений світлом, що йде від вершини, розташованого безпосередньо над елементом інтер'єру з каменю. Таке ж освітлення можна застосувати для стильних ваз, картин та інших незвичайних та вартих підкреслень, прикрас та аксесуарів. За допомогою світла ми можемо не тільки досягти бажаного ефекту для інтер'єрів, але і позитивного впливу на наше самопочуття. У погано освітленому приміщенні часто ми відчуваємо себе незатишно. Якщо у Вашій ванній кімнаті є вікно, воно повинно оптимально використовувати сонячні промені. Проте багато ванних кімнат, особливо в старих будівлях позбавлені вікон, що робить штучне освітлення єдиним джерелом світла, тому давайте з'ясуємо, як вміло направляти його.

Ефекти від скеровування світла в різні частини приміщення

Для того, щоб зробити інтер'єр візуально більшим і вищим, освітлення слід направити на стелю; в той час як світло, що падає на підлогу, візуально зменшує простір кімнати. Затемнення нижньої частини стін, порівняно до більш освітленої верхньої, посилить враження висоти приміщення. Затінення зон інтер'єру трохи вище середини стін, на які найчастіше звертається погляд, або також освітлення центральних частин стін, будуть зорово збільшувати ширину внутрішньої частини приміщення. В інтер'єрах з довгими сторонами, важливо направити світло на короткі стіни та зменшити освітлення довгих, - це змінить сприйняття простору і, таким чином, приміщення буде виглядати більш пропорційно. А як щодо великих, неосвоєних просторів, які важко осягнути? Внутрішнє освітлення, в основному за допомогою настінних бра, дозволить візуально зменшити видимий інтер'єр.

Дзеркало

Дуже важливі дії у ванній кімнаті проводяться перед дзеркалом, і, отже, вимагають доброго, яскравого освітлення, яке не викликає тіні, які можуть з'явитися на обличчі. Використовуються для цієї мети світильники, які, як правило, розміщають на дзеркалі на рівні очей. Також необхідно забезпечити гарне, рівномірне освітлення і що важливо, щоб воно не засліплювало. Для такого ефекту лампа повинна бути оснащена відповідною лінзою для розсіювання світла. Достатнє освітлення особи перед дзеркалом можуть забезпечити два поздовжні світильника по обидва боки дзеркала або одна більш потужна лампа, що розташована над дзеркалом. Великі дзеркала можуть бути освітлені світильниками, схожих на ті, які використовуються традиційно в примірочних театрів.

Для освітлення інших частин ванної кімнати, наприклад душової кабінки чи дитячої ванночки, вищезазначені поради також будуть актуальними для досягнення бажаного візуального ефекту